niedziela, 27 grudnia 2015

Jak zrobić Żabę na drutach krok po kroku?Hej! Dziś przedstawię Wam jak wykonać Żabkę na drutach. Żabkę tą w ten sam sposób można wykonać również na szydełku półsłupkami lub półsłupkami nawijanymi - nabierając tą samą liczbę oczek. Jest to instrukcja dla osób, które już coś potrafią (podstawy robienia na drutach).

Potrzebne będą: włóczka zielona jako kolor podstawowy, dowolnie kolorowa włóczka na sweterek wedle fantazji - u mnie ciemny róż, czarna i biała na oczy, czerwony kordonek do wyhaftowania buzi, róż do policzków, atłasowa wstążeczka na szyję - u mnie różowa, wata lub kulka silikonowa do wypchania maskotki, druty i szydełko adekwatne do grubości włóczki.

Krok 1.
Nabieramy na jedną nogę 17 oczek i przerabiamy na wysokość 18 cm w kolorze podstawowym. Drugą nogę robimy tak samo. Nabieramy dwie nogi na jeden drut (między nogami dodajemy 2 oczka).Krok 2.
Odtąd będziemy przerabiać nogi razem włóczką kolorową na wysokość 9 cm - będzie to sweterek.


Krok 3.
I jeszcze 9 cm kolorem podstawowym (zielonym) - będzie to głowa.
 Osobno robimy łapki. Nabieramy na każdą łapkę 16 oczek i przerabiamy na wysokość 12 cm.

Krok 4.
Po stronie lewej zszywamy środek robótki - nogi osobno, tułów i głowa razem. Zszywamy też łapki.


Krok 5.
Odwracamy całość na stronę prawą.Krok 6.
Wypychamy watą lub lepiej kulką silikonową, i zszywamy głowę. Na szydełku robimy też oczy kolorem zielonym i czarno-białe źrenice. Kolorem zielonym nabieramy w pętelkę 7 oczek. Drugi rząd 14 oczek. Trzeci 21 (co drugie oczko - 2 oczka) i czwarty rząd 21 oczek. Na źrenice kolorem czarnym 7 oczek w pętelkę, drugi rząd białym 14 oczek. Źrenice robię często kordonkiem i mniejszym szydełkiem, aby je dopasować. Wszystko zależy od tego jakiej włóczki i jakich drutów użyjemy - taka będzie wielkość naszej maskotki. Oczy trzeba po prostu do tej wielkości dopasować. Oczy wypychamy watą i doszywamy źrenice.Krok 7.
Między szyją, a głową zawiązujemy kawałek włóczki, aby wyodrębnić szyję i oczywiście doszywamy nasze oczy i łapki.Krok 8.
Czerwonym kordonkiem haftujemy usta (haft sznureczkowy), malujemy różem policzki i zawiązujemy na szyję naszą wstążeczkę. Bardziej pracowici mogą zrobić też szalik.

Taadaam - nasza Żabka gotowa :)Tym samym sposobem można wykonać też inne maskotki: misie, lalki, kotki, wszystko co komu przyjdzie do głowy :)Jeżeli ktoś spróbuje wykonać taką maskotkę - proszę o linka w komentarzu - chętnie zobaczę :)
A jeżeli będą jakieś problemy ze zrozumieniem, odpiszę na pytania, gdyż pierwszy raz robię tutorial i nie wiem czy wszystko jasno opisałam..

Miłego tworzenia ! Pozdrowienia ! Margotka.

14 komentarzy:

 1. Fantastyczne są, szkoda że na drutach nie robię, ale na szydełku też da rade :) Mój blog Ma i Bla

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Da radę! Na szydełku takie same elementy pozszywać i gotowe ! Dziękuję :)

   Usuń
 2. Fajna żabcia ☺. Może kiedyś taką stworzę 😁.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka kochana żabcia!Nawet nie wygląda to tak skomplikowanie, chociaż nie jestem zbytnią fanką drutów :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie! Proste i na szydełku też można :)

   Usuń
 4. świetna żabka :) może i się da na szydełku, ale mnie z kolei takie posty motywują do zaczęcia pracy z drutami, także być może, przy nadmiarze wolnego czasu uda mi się za nie chwycić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczna Panna Żabka :) muszę w końcu spróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna żaba :)) Chętnie bym taką zrobiła ale z zielonymi włóczkami u mnie kiepsko. Ale tak mi się podoba że coś wymyślę :D

  OdpowiedzUsuń