czwartek, 14 czerwca 2018

"Zośki"
Cześć! Proste piłeczki "zośki" zrobiłam dla trójki dzieci po 2 sztuki (aby było na każdą rękę). Różowe dla dziewczynek, pomarańczowe dla chłopca. Użyłam też maszynowej nici poliestrowej, aby je wzmocnić. Wypełnione połówkami grochu łuskanego. Sama w między czasie też poćwiczę, takie ćwiczenia dobrze wpływają na mózg i warto to robić w każdym wieku :) :) :) Miłego wieczoru!

23 komentarze:

 1. O, takich to jeszcze nie widziałam! Ale super pomysł:) Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy te "zośki" się podrzuca, obraca w dłoniach czy podbija na stopie? Takie równiutkie Ci wyszły, fajne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można nimi robić wszystko co komu przyjdzie do głowy, jednak te ćwiczenia na mózg to głównie podrzucanie naraz obiema rękami i łapanie, aby rozwinąć na raz obie półkule mózgowe. Zwłaszcza u dzieci to daje bardzo dobre efekty, czym człowiek starszy tym trudniej ale i tak warto. Dzieci wtedy mają bardzo dobrą pamięć i łatwo przyswajają wiedzę. Mojej znajomej starszej pani wnuczka tak ćwiczyła w dzieciństwie obiema rękami naraz i właśnie robi doktorat :)

   Usuń
  2. Można też ćwiczyć obie ręce osobno, raz jedną, raz drugą na przemian, a potem razem i tak kilka minut dziennie od najmłodszych lat.

   Usuń
 3. Bardzo pomysłowe :) super wyglądają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ale pomysł nie mój. Jestem tylko odtwórcą i to dość marnym, bo zazwyczaj te "zośki" są wielokolorowe. Trochę leniwie to potraktowałam, no ale bardziej chodzi o efekt, a nie wygląd. Ale jak ktoś ma cierpliwość to może robić kolorowe.

   Usuń
 4. Cudne "zośki",ten różowy kolor jest boski.:) Też słyszałam, że żonglowanie daje pozytywne efekty dla mózgu, poprawiają się koncentracja i refleks.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie proste do wykonania piłeczki, a takie dają efekty!

   Usuń
 5. Pomysłowe, nawet nie wiedziałam o niczym takim, bo bym mojemu takie coś dała do zabawy. Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiedziałam , ze takie efekty daje zabawa z zośką. Ja takimi jako dziecko w szkole się bawiłam na w-f. ;) Moze kiedys zrobisz małe candy, ja na zośki chętnie się zapisze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko jest Pani chętna to z przyjemnością zrobię. Candy planuję na 4 urodziny bloga we wrześniu więc będą i "zośki" oprócz tego co miałam w planach :)

   Usuń
  2. Aby były takie efekty "zośką' zabawa musi być regularna i muszą pracować obie ręce.

   Usuń
 7. Fajne są! Super pomysł na zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. No i się doczekałam, zakochałam i zapragnęłam :D

  OdpowiedzUsuń

 9. Świetny pomysł i super zabawa wspomagająca rozwój 😀

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow, super zośki, ojej, ja ostatnio zośki miałam w ręku w podstawówce.

  OdpowiedzUsuń